Jirka

Jirka

This user hasn't shared any profile information

Posts by Jirka

Utkání s Ostravou a Novým Jičínem

Během uplynulého víkendu odehrálo družstvo U15 svá poslední domácí utkání v letošním ročníku žákovské ligy. V sobotní utkání se střetli s týmem NH Ostrava a v neděli přivítali tým z Nového Jičína. Sobotní utkání s Ostravou se neslo v podobném duchu, jako předchozí duel v Ostravě. Hned od začátku jsme se snažili důsledně pracovat v obraně a vytvářet co nejjednodušší situace v útoku. Dařilo se nám využívat výškové převahy. První čtvrtina byla ve znamení velice dobrého nástupu do utkání. Zvítězili jsme v ní 35:4. Od druhé části jsme mohli pravidelně střídat, tak aby si zahrálo co nejvíce hráčů. Přesto jsme soupeři dále odskakovali. Poločasové skóre bylo 76:18. Po poločasové pauze jsme tak mohli vyzkoušet některé nové nacvičované věci, což bylo jistě ku prospěchu. Dále byl navyšován i náskok, když po třetí části se skóre zastavilo na 112:26. Poslední část byla o pravidelném střídání a dohrání utkání bez zranění. Konečný výsledek utkání 143:36.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 36, Fiala a Kubec 20 a Kučera 16 bodů

V neděli nás čekal o něco složitější zápas. Přestože jsme v Novém Jičíně vyhráli, nebyl v tomto utkání domácí celek v zcela kompletní sestavě. Snažili jsme se proto nic nepodcenit začít hned od počátku. Nástup do utkání se nám podařil, když po 3 minutách to bylo 10:0. Pak jsme ovšem trochu ubrali a v obraně jsme dostávali snadné koše po špatně přebraných clonách, nebo z rychlého protiútoku. Přesto jsme v první čtvrtině zvítězili 24:16. Druhá jsme se vrátili k původnímu stylu hry, což přineslo opět zvyšování bodového rozdílu mezi oběma týmy. V poločase byl stav utkání 52:34. Po poločase bylo znát, že soupeři po sobotní utkání docházejí síly, ve třetí čtvrtině se nám povedlo vytvořit 18 bodovou šňůru a odskočit tak na rozdíl 36 bodů, po té došlo k prostřídání a soupeř upravil stav třetí části na 72:43. Poslední část už se dohrávala za pravidelného střídání. Konečné skóre 97:55.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 25, Fiala 19 a Kučera 15 bodů

Zápasy v Hradci Králové a Olomouci – liga U15

V sobotu a v neděli čekala na tým U15 další dvě ligová utkání. Během tohoto víkendu nastupovali nejprve v sobotu v Hradci Králové a v neděli pak v Olomouci. V sobotním utkání jsme nastupovali proti soupeři, který nemá příliš velký výškový potenciál. Toho jsme také celé utkání využívali, když jsme se snažili především o zakončování ve vnitřním prostoru soupeře a hře přes podkošové hráče. Vyjma třetí čtvrtiny nám fungovala dobře i obrana, když jsme za první poločas dovolili soupeři vstřelit pouze 24 bodů. Poločasové skóre tak bylo 24:56. Pak ovšem přišlo polevení jak v obraně, dostávali jsme zbytečné a velice snadné koše, tak i uspokojení z výsledku v útočné fázi hry, kdy jsme z útoku vypustili pohyb hráčů bez míče. Třetí část tak skončila poměrem 17:22. V poslední části utkání jsme se vrátili ke hře z prvního poločasu a utkání dotáhli do úspěšného konce. Na tomto utkání bylo pozitivní to, že jsme mohli v pohodě otočit celou střídačku a zahráli si tak všichni. Konečné skóre utkání 49:102.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 44, Fiala 21 a Pecha 11 bodů.

V nedělním utkání nás čekal tým Olomouce, s tímto týmem jsme ve Slaném zvítězili o 11 bodů, takže se dalo očekávat velice vyrovnané utkání. Očekávání se přesně naplnilo, protože do poslední chvíle nebylo o výsledku utkání zcela rozhodnuto. V první části jsme začali dobře především v útoku, vytvářeli jsme i přes výškovou převahu soupeře jednoduché akce, které vedli k přečíslení a následnému zakončení úplně volného hráče. Když se k tomu přidalo ještě neproměňování šancí soupeřem, skončila první čtvrtina 13:21 v náš prospěch. Druhou část jsme začali naším polevení především v obraně a po polovině druhé části byl stav opět vyrovnaný 23:24. Pak jsme ovšem zpozorněli v obraně a pomocí rychlých protiútoků, jsme začali soupeři znovu odskakovat. Poločasové skóre pak bylo 27:41. Utkání dále pokračovalo střídavými výkony na obou stranách a výsledek po prvním poločase se ukázal být jako klíčový. I po celé řadě chyb, neproměněných šancích, ale i dobrých obranných zákroků a spolupráci v útoku jsme zvítězili 58:68.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 20, Fiala 19 a Maleček 11 bodů

Hodnocení utkání v Pečkách

Tento týden čekalo na hráče U17 poslední utkání letošní sezony. Z důvodu jarních prázdnin jsme hráli v Pečkách nikoliv s týmem U17 ale víceméně s týmem U15. Přesto jsme celý zápas určovali tempo hry. Vycházeli jsme z pozorné obrany a přechodu do rychlého protiútoku. V postupném útoku jsme proti soupeřově nepohyblivé zóně používali především střelbu z rohů a nájezdy po zadní lajně. V první čtvrtině jsme vypracovali 11 bodový náskok, který jsme během druhé a třetí části udržovali a postupně navyšovali, stav tak po třetí části vyzníval v náš prospěch 41:58. Ve čtvrté čtvrtině jsme obranu ještě zpozorněli, což přineslo velké množství protiútoků, čtvrtá část skončila poměrem 6:27. Konečné skóre utkání 47:85.

Nejlepší střelci zápasu: Fiala 27, Švojgr 26, Kostka a Vokurka 10 bodů.

Hodnocení zápasů se Sokolem Vyšehrad

V sobotu a v neděli čekala na tým U15 dvě ligová utkání se Sokolem Vyšehrad.

První sobotní se hrálo v Praze. V neděli pak zavítal do Slaného Vyšehrad. V sobotním utkání jsme nezačali vůbec dobře, soupeř si na počátku utkání vypracoval hned sedmi bodový náskok. Ten se nám však podařilo smazat ještě během první čtvrtiny, ve které jsme nakonec zvítězili 13:23. Co nás ovšem trápilo po celé utkání, bylo neproměňování vyložených šancí, především ve vymezeném území, velké množství ztrát, které pramenily především z nedostatečného pohybu a rozvahy při hře. Druhou čtvrtinu i díky výše zmíněnému vyhrál soupeř 21:17 a utkání tak vstupovalo do poločasové přestávky se skórem 34:40. Ve třetí části jsme se snažili o zlepšení obrany a důraznější pohyb směrem ke koši. Bohužel když se nám povedlo soupeře dostávat do úzkých, byl jeden z našich rozehrávačů vyloučen, což hodně zkomplikovalo naši situaci. Přesto jsme ve třetí periodě zvítězili a skóre po třetí části se tak zastavilo 48:58. Ve čtvrté části jsme potom náskok uhlídali a zvítězili 75:78.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 26, Vokurka 15, Fiala 14 bodů

V nedělním utkání jsme se obávali především únavy našich hráčů. Sobotní utkání jsme odehráli prakticky se šesti hráči, což mohlo ovlivnit i utkání nedělní. Obavy se naštěstí nenaplnili. Přestože pokračovalo neproměňování vyložených šancí, drželi jsme otěže utkání hned od počátku. V první čtvrtině jsme zvítězili poměrem 24:16. Do druhé části jsme nastupovali se snahou odskočit soupeři na větší bodový odstup, což se nám také povedlo. Velkou zásluhu na tom především rozehrávači, kteří buď sami proměňovali, nebo vytvářeli pozice pro podkošové hráče, kteří pak skórovali. Tyto útočné činnosti společně se zlepšeným obranným doskokem znamenaly poločasové vedení 59:29. Po poločase jsme nastoupili s jiným typem obrany a využívali jsme soupeřových chyb do rychlých protiútoků. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli poměrem 28:9. Celkové skóre po třech odehraných čtvrtinách pak bylo 87:38. Poslední čtvrtinu už jsme pouze dohrávali a pravidelně v ní střídali. Konečné skóre utkání 108:54.

Nejlepší střelci zápasu: Fiala 29, Švojgr 23, Vokurka 21 a Kubec 18 bodů

Zápasy s Benešovem, Mělníkem a Českým Brodem

Tentokrát čekala na náš tým U17 hned tři utkání. V prvním patečním utkání zavítal do Slaného tým Benešova. V Benešově náš tým zvítězil o 12 bodů, proto se dalo očekávat vyrovnané utkání. Od počátku jsme se dostali do 15 bodového vedení, které však soupeř vyrovnal ještě do konce první periody. Do druhé části se tedy nastupovalo za stavu 25:23. Tato část byla velice poznamenána naší střeleckou neúspěšností a zbrklostí při hře, přesto jsme i druhou čtvrtinu vyhráli a poločasové skóre tak bylo 45:33. Třetí část byla ve znamení špatné obrany a opět pokračovalo neproměňování vyložených šancí, konečný stav po této části byl 73:55. To, co se nám nedařilo po dobu celého zápasů, tedy vytvářet vyložené šance proměňovat je, se nám konečně začalo dařit ve čtvrté čtvrtině. O tom svědčí i skóre poslední části 35:9. Konečný stav po utkání, při kterém jsme se na jeden koš příliš nadřeli byl 108:64.

Nejlepší střelci utkání: Kostka 32, Švojgr 28, Fiala 22 bodů a Cavicchioli 14 bodů

V sobotu nás čekalo utkání v Mělníku. S tímto soupeřem jsme prohráli na domácím hřišti o 6 bodů, proto jsme vstupovali do utkání s nemožností cokoliv ztratit, ale pouze získat. Soupeř měl obrovskou výškovou převahu pod košem, což také hlavní důvod proč jsme toto utkání prohráli. Musím pochválit tým za bojovnost a snahu, utkání soupeř rozhodl až v poslední čtvrtině. Co nás ovšem sráželo, bylo obrovské kvantum neproměněných šancí, což vzhledem k tomu, že jsme neměli doskok, se ukázalo jako rozhodující. Dále se razantněji ukázalo to, co nás trápí již delší dobu, tedy nedůrazná hra na zádech při obranném doskoku. Přestože jsme utkání prohráli, výkon týmu celkově nebyl špatný. Konečné skóre utkání 73:52.

Nejlepší střelci utkání: Fiala 20 a Kostka 17 bodů

V neděli nás čekalo poslední utkání tohoto víkendu v Českém Brodě. Do toho utkání jsme nastupovali pouze se sedmi hráči. Utkání s Českým Brodem jsou vždycky pěkné zápasy, protože je to jeden z mála týmu v kraji, který opravdu předvádí basketbal. Od počátku jsme nastoupili v naprosto ospalém výkonu, který některým hráčům vydržel až do konce utkání. Byli jsme pomalejší, chybovali jsme v obraně, až na pár výjimek jsme nedoskakovali a co nás hodně sužovalo, byly ztráty. Po tom, co zde vyjmenováno, se rozhodně zvítězit nedá, ani hrát vyrovnané utkání. Tomu odpovídá i výsledek na hřišti 130:67.

Nejlepší střelci utkání: Švojgr 22, Kostka 17 a Krajc 11 bodů.

Zápasy s BC Vysočina a BK Lions J. Hradec – liga U15

V sobotu a v neděli čekala naše hráče další dvě ligová utkání. Do Slaného tak zavítaly týmy BC Vysočina a BK Lions Jindřichův Hradec.

Sobotní utkání pro nás bylo velkou neznámou, protože jsme proti týmu Vysočiny ještě nikdy nehráli. V tomto utkání se nám povedl vstup, kdy po prvních třech odehraných minutách bylo skóre 10:0. Využívali jsme výškové převahy a vcelku pozorně bránili. To znamenalo konečné skóre první části 26:15. V první polovině druhé periody jsme trápili střelecky, neproměňovali jsme vyložené šance a ubírali na aktivitě, jak v útoku, tak i v obraně, což také vyústilo ve velice vyrovnanou hru i skóre 12:11. Ve druhé polovině druhé části jsme se opět vrátili k tomu, co jsme chtěli hrát, skóre tomu rovněž odpovídalo 18:6. Tím pádem v poločasovém skóre se ukazatel zastavil na číslech 56:32. Druhý poločas jsme pravidelně prostřídávali hráče, aby se zátěž co nejvíce rozložila, i přesto jsme obě další periody vyhráli a v konečném skóre zvítězili 86:53.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 28, Fiala 21, Kubec 12 a Kučera 10 bodů

V nedělním utkání nás čekal tým z Jindřichova Hradce. S tímto týmem jsme hráli již několikrát, ale bezpečně nejhorší zápas byl ten nedělní. V průběhu prvního poločasu jsme střelecky i herně trápili. Neproměňovali jsme vyložené šance, nešli důrazně do balónu, nenajížděli do koše, nepřebírali clony a nechávali se přehrát ve hře jeden na jednoho. Přes všechny tyto nedostatky nás soupeř v první části držel pouze fauly, bohužel nedocházelo k trestání v podobě trestných hodů, a tak bylo skóre první čtvrtiny celkem vyrovnané 22:13. Druhá část nebyla o moc lepší, protože opět docházelo k častým faulům a opět k neproměňování trestných hodů, ovšem mizérie, která nás potkala, se postupně přenášela i do střelby ze střední i krátké vzdálenosti. Poločasové skóre bylo 39:27. Po přestávce nastoupil do utkání úplně jiný tým, začali jsme pozorně bránit, vytvářet jednoduché situace a jednoduché koše postavené na rychlém pohybu. Přineslo to své ovoce. V třetí čtvrtině jsme zvítězili 29:6 a bylo prakticky po zápase. Ve čtvrté části už jsme pravidelně střídali a skóre postupně navyšovali až na konečných 98:53.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 30, Fiala 22, Kučera 21 a Kubec 11 bodů

Zápasy Poděbrady a Nymburk krajský přebor U17

V sobotu a v neděli odehrál tým U17 další utkání krajského přeboru, když na domácím hřišti přivítal celky Poděbrad a Nymburka.

Sobotní utkání bylo hned od počátku vyrovnané, soupeř měl výškovou převahu, která se projevovala především v podkošových soubojích. V první části domácí tým kontroval nájezdy do vymezeného území a vynucoval si fauly, po nichž následovaly trestné hody, i proto byl stav po první části vcelku vyrovnaný 19:23. Na počátku druhé čtvrtiny se hostujícím hráčům podařilo vytvořit devíti bodovou šňůru, která ovlivnila výsledek po poločase na 34:49. V druhém poločase došlo ke změně obrany. Na tuto změnu již soupeř nedokázal zareagovat. Třetí čtvrtinu totiž prohrál 26:7 a domácím tým tak po třetí čtvrtině vedl 60:56. Poslední část se pak nesla pouze ve znamení útoku, čemuž odpovídá i skóre, které vyznělo pro domácí 30:26. Konečný výsledek 90:82 pro domácí.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 27, Fiala 16, Kostka 11 a Patlevič 10 bodů

V nedělní utkání zavítal do Slaného tým z Nymburka. Toto utkání bylo o poznání těžší a rozhodně tvrdší než sobotní. Soupeř dominoval výškovou i věkovou převahou, někteří naši hráči byli až o dva roky mladší než jejich soupeři. Přesto se nevzdávali. Snažili jsme se o bojovný výkon, bohužel proměňování vyložených šancí v tomto utkání bylo mizerné. Naproti tomu jsme dostávali spoustu laciných košů. Tato fakta znamenala poločasové vedení týmu Nymburka 56:33. Do druhého poločasu jsme vstoupili odhodlaní s výsledkem něco udělat. Povedla se nám bodová šňůra hned na počátku čtvrtky, kdy jsme soupeři stáhli 18 bodů náskoku. Rázem bylo skóre vyrovnanější. Naprostý opak byla část čtvrtá, kdy jsme soupeře nechali dát během prvních čtyř minut 17 bodů a sami přidali pouze 4, Nymburk se tak dostal zpět do herní pohody a zápas úspěšně dotáhl do vítězného konce. Konečné skóre 74:100.

Nejlepší střelci zápasu: Fiala 27, Švojgr 11 a Víšek 10 bodů

Zápasy v Novém Jičíně a v Ostravě – liga U15

V sobotu a v neděli čekala na hráče U15 další utkání ligové skupiny B. Tentokrát to byl pro nás nejdelší výjezd. V sobotu se totiž hrálo v Novém Jičíně a v nedělním utkání jsme zavítali do Ostravy.

Hra obou soupeřů pro nás byla víceméně neznámou, protože kromě jednoho zápasu s Ostravou před dvěma roky jsme ještě ani jednoho z nich nepotkali. Očekávali jsme tedy vyrovnaná utkání.

Sobotní utkání v Novém Jičíně nezačalo pro nás špatně, ale hodně jsme zpočátku podcenili střelecký potenciál soupeře, když jsme za první čtvrtinu inkasovali tři trojky. Jinak jsme se snažili hned od počátku využívat výškovou převahu. S postupem zápasu se zlepšilo přistupování k hráčům v obraně tedy i méně obdržených bodů a tříbodových pokusů. Poločasové skóre nakonec vyznělo pro nás v poměru 33:47. V druhém poločase jsme pokračovali především v důrazu hry v podkošovém území, což kromě bodů přineslo velké množství faulů na kontě domácích hráčů, jako jeden z limitujících faktorů hry domácího celku. Přestože se soupeři snažili o změnu ve vývoji utkání, a to především aktivnější obranou, udrželi naši hráči vedení a konečným skórem 60:91 utkání vyhráli.

Nejlepší střelci utkání: Fiala 26, Švojgr 25, Kubec 19 a Vebr 10

V nedělním utkání nás čekal tým NH Ostrava, který byl zatím na posledním místě tabulky. Ovšem ligová soutěž je velice vyrovnaná a žádný tým tu není omylem. S touto obavou, tedy především podcenění soupeřů jsme nastupovali do nedělního utkání. Naštěstí k žádnému podcenění nedošlo a vstoupili jsme do utkání hned od počátku. Opět jsme měli výškovou převahu na pozici podkošových hráčů, ale v tomto utkání i na pozicích křídelních hráčů. Úkol pro hráče v tomto utkání byl jasný, tedy hrát ve vymezeném území a využít tak tuto převahu. Odpovídalo tomu i skóre kdy po nesmělém začátku kdy domácí tým vedl 9:8, se nám podařilo odskočit na konečné skóre první části, tedy 11:34. Druhá část byla kompletně v naší režii, protože skončila 2:26, což znamenalo poločasové skóre 13:60. Další čtvrtiny jsme již střídali po pěticích a na hráčích byl již znát úbytek motivace. Konečné skóre tohoto utkání bylo 24:105.

Nejlepší střelci utkání: Švojgr 34, Kučera 22, Kubec 14 a Fiala 10

Přestože se obě utkání hrála na hřištích soupeřů, vytvořil nám náš fanklub vynikající kulisu a opět byl šestým hráčem na hřišti. Patří jim dík za trpělivost s malou slečnou i těmi, kteří zrovna nevoní.

Zápasy v Jindřichově Hradci a Českých Budějovicích

Tyto dva zápasy byly jako den a noc. První v Jindřichově Hradci se nám vydařil. Bylo to hlavně pozornou obranou, výborným nástupem do utkání, kdy po 4 minutách jsme vedli 0:14. pak už jsme si náskok udržovali a dotáhli zápas do vítězného konce. Musíme se však ještě naučit měnit tempo hry.

Za to nedělní zápas jsme předváděli ustrašený a málo bojovný výkon. Z celého týmu si vzpomněli na zápas v Jindřichově Hradci tak tři hráči, což proti tak kvalitním soupeřům rozhodně nestačí. Dělali jsme zbytečné ztráty, propadali v obraně a nechali soupeře hrát, jak potřeboval. Jediné co se dá pochválit jsou trestné hody. Doufám, že si s takových utkání vezmeme ponaučení a že se nám takhle velký výpadek a odevzdaný výkon už nepovede zopakovat.

 

Hodoncení zápasů U15 Plzeň a Tachov

V sobotním zápase dorazil do Slaného tým Plzně posílený o klíčového rozehrávače z Tachova. Tento zápas byl pro nás velice těžký a to i proto, že byl prvním domácím utkání v této sezoně. Tento fakt se podepsal především na nervozitě některých našich hráčů. Přesto jsme předváděli vcelku koncentrovaný výkon, který nám vynesl až dvanácti bodové vedení. Toto vedení jsme však záhy ztratili, a to především špatným přechodem na utočnou polovinu hřiště, během ztěsněné obrany soupeře a neproměňováním vyložených šancí z blízkosti koše. Nakonec jsme se vzchopili a dovedli utkání do vítězného konce, za to je nutné hráče pochválit především za zvládnutí situace po psychické stránce. Toto utkání nám ukázalo obrovskou vnitřní sílu týmu, ale i chyby na kterých musíme pracovat. Přechodovou fázi hry, spolupráci dlouzí rozehrávači a zkvalitnění přihrávek. Nejlepší výkon v tomto utkání předvedl Honza Fiala.

V nedělním utkání jsme narazili na tým Tachova. V tomto utkání jsem se obával možnosti podcenění soupeře, ale naštěstí k ničemu takovému nedošlo. V první čtvrtině se nám dařila střelba ze střední vzdálenosti i z vymezeného území, i proto jsme v první periodě zvítězili 23:9. Pak ovšem přišlo z naší strany střelecký útlum, kdy jsme druho čtvrtinu vyhráli pouze 13:10. Po poločase jsme přešli do zónové obrany, se kterou měl soupeř problémy a navýšili jsme tak náskok na 70:27. Čtvrté období se pak zápas víceméně dohrával. Určitě chválím za zvládnutý nástup. Zlepšený herní výkon u mnoha hráčů, za všechny především Matesa. Jsem rád, že mimo dvou bodovali všichni hráči. Musíme však pracovat na obranném doskoku, proklouzávání a přebírání clon a zrychlení ve hře 1:1.

Poslední odstavec hodnocení chci věnovat fanouškům. Těm patří velké díky za atmosféru, kterou v hale vytvořili během obou utkání. Především v napínavém utkání proti Plzni byli naším šestým hráčem na hřišti.

 

 

 

 

 

Jirka's RSS Feed
Go to Top