V sobotu a v neděli čekala naše hráče další dvě ligová utkání. Do Slaného tak zavítaly týmy BC Vysočina a BK Lions Jindřichův Hradec.

Sobotní utkání pro nás bylo velkou neznámou, protože jsme proti týmu Vysočiny ještě nikdy nehráli. V tomto utkání se nám povedl vstup, kdy po prvních třech odehraných minutách bylo skóre 10:0. Využívali jsme výškové převahy a vcelku pozorně bránili. To znamenalo konečné skóre první části 26:15. V první polovině druhé periody jsme trápili střelecky, neproměňovali jsme vyložené šance a ubírali na aktivitě, jak v útoku, tak i v obraně, což také vyústilo ve velice vyrovnanou hru i skóre 12:11. Ve druhé polovině druhé části jsme se opět vrátili k tomu, co jsme chtěli hrát, skóre tomu rovněž odpovídalo 18:6. Tím pádem v poločasovém skóre se ukazatel zastavil na číslech 56:32. Druhý poločas jsme pravidelně prostřídávali hráče, aby se zátěž co nejvíce rozložila, i přesto jsme obě další periody vyhráli a v konečném skóre zvítězili 86:53.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 28, Fiala 21, Kubec 12 a Kučera 10 bodů

V nedělním utkání nás čekal tým z Jindřichova Hradce. S tímto týmem jsme hráli již několikrát, ale bezpečně nejhorší zápas byl ten nedělní. V průběhu prvního poločasu jsme střelecky i herně trápili. Neproměňovali jsme vyložené šance, nešli důrazně do balónu, nenajížděli do koše, nepřebírali clony a nechávali se přehrát ve hře jeden na jednoho. Přes všechny tyto nedostatky nás soupeř v první části držel pouze fauly, bohužel nedocházelo k trestání v podobě trestných hodů, a tak bylo skóre první čtvrtiny celkem vyrovnané 22:13. Druhá část nebyla o moc lepší, protože opět docházelo k častým faulům a opět k neproměňování trestných hodů, ovšem mizérie, která nás potkala, se postupně přenášela i do střelby ze střední i krátké vzdálenosti. Poločasové skóre bylo 39:27. Po přestávce nastoupil do utkání úplně jiný tým, začali jsme pozorně bránit, vytvářet jednoduché situace a jednoduché koše postavené na rychlém pohybu. Přineslo to své ovoce. V třetí čtvrtině jsme zvítězili 29:6 a bylo prakticky po zápase. Ve čtvrté části už jsme pravidelně střídali a skóre postupně navyšovali až na konečných 98:53.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 30, Fiala 22, Kučera 21 a Kubec 11 bodů