V sobotu a v neděli čekala na tým U15 dvě ligová utkání se Sokolem Vyšehrad.

První sobotní se hrálo v Praze. V neděli pak zavítal do Slaného Vyšehrad. V sobotním utkání jsme nezačali vůbec dobře, soupeř si na počátku utkání vypracoval hned sedmi bodový náskok. Ten se nám však podařilo smazat ještě během první čtvrtiny, ve které jsme nakonec zvítězili 13:23. Co nás ovšem trápilo po celé utkání, bylo neproměňování vyložených šancí, především ve vymezeném území, velké množství ztrát, které pramenily především z nedostatečného pohybu a rozvahy při hře. Druhou čtvrtinu i díky výše zmíněnému vyhrál soupeř 21:17 a utkání tak vstupovalo do poločasové přestávky se skórem 34:40. Ve třetí části jsme se snažili o zlepšení obrany a důraznější pohyb směrem ke koši. Bohužel když se nám povedlo soupeře dostávat do úzkých, byl jeden z našich rozehrávačů vyloučen, což hodně zkomplikovalo naši situaci. Přesto jsme ve třetí periodě zvítězili a skóre po třetí části se tak zastavilo 48:58. Ve čtvrté části jsme potom náskok uhlídali a zvítězili 75:78.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 26, Vokurka 15, Fiala 14 bodů

V nedělním utkání jsme se obávali především únavy našich hráčů. Sobotní utkání jsme odehráli prakticky se šesti hráči, což mohlo ovlivnit i utkání nedělní. Obavy se naštěstí nenaplnili. Přestože pokračovalo neproměňování vyložených šancí, drželi jsme otěže utkání hned od počátku. V první čtvrtině jsme zvítězili poměrem 24:16. Do druhé části jsme nastupovali se snahou odskočit soupeři na větší bodový odstup, což se nám také povedlo. Velkou zásluhu na tom především rozehrávači, kteří buď sami proměňovali, nebo vytvářeli pozice pro podkošové hráče, kteří pak skórovali. Tyto útočné činnosti společně se zlepšeným obranným doskokem znamenaly poločasové vedení 59:29. Po poločase jsme nastoupili s jiným typem obrany a využívali jsme soupeřových chyb do rychlých protiútoků. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli poměrem 28:9. Celkové skóre po třech odehraných čtvrtinách pak bylo 87:38. Poslední čtvrtinu už jsme pouze dohrávali a pravidelně v ní střídali. Konečné skóre utkání 108:54.

Nejlepší střelci zápasu: Fiala 29, Švojgr 23, Vokurka 21 a Kubec 18 bodů