V sobotu a v neděli čekala na tým U15 další dvě ligová utkání. Během tohoto víkendu nastupovali nejprve v sobotu v Hradci Králové a v neděli pak v Olomouci. V sobotním utkání jsme nastupovali proti soupeři, který nemá příliš velký výškový potenciál. Toho jsme také celé utkání využívali, když jsme se snažili především o zakončování ve vnitřním prostoru soupeře a hře přes podkošové hráče. Vyjma třetí čtvrtiny nám fungovala dobře i obrana, když jsme za první poločas dovolili soupeři vstřelit pouze 24 bodů. Poločasové skóre tak bylo 24:56. Pak ovšem přišlo polevení jak v obraně, dostávali jsme zbytečné a velice snadné koše, tak i uspokojení z výsledku v útočné fázi hry, kdy jsme z útoku vypustili pohyb hráčů bez míče. Třetí část tak skončila poměrem 17:22. V poslední části utkání jsme se vrátili ke hře z prvního poločasu a utkání dotáhli do úspěšného konce. Na tomto utkání bylo pozitivní to, že jsme mohli v pohodě otočit celou střídačku a zahráli si tak všichni. Konečné skóre utkání 49:102.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 44, Fiala 21 a Pecha 11 bodů.

V nedělním utkání nás čekal tým Olomouce, s tímto týmem jsme ve Slaném zvítězili o 11 bodů, takže se dalo očekávat velice vyrovnané utkání. Očekávání se přesně naplnilo, protože do poslední chvíle nebylo o výsledku utkání zcela rozhodnuto. V první části jsme začali dobře především v útoku, vytvářeli jsme i přes výškovou převahu soupeře jednoduché akce, které vedli k přečíslení a následnému zakončení úplně volného hráče. Když se k tomu přidalo ještě neproměňování šancí soupeřem, skončila první čtvrtina 13:21 v náš prospěch. Druhou část jsme začali naším polevení především v obraně a po polovině druhé části byl stav opět vyrovnaný 23:24. Pak jsme ovšem zpozorněli v obraně a pomocí rychlých protiútoků, jsme začali soupeři znovu odskakovat. Poločasové skóre pak bylo 27:41. Utkání dále pokračovalo střídavými výkony na obou stranách a výsledek po prvním poločase se ukázal být jako klíčový. I po celé řadě chyb, neproměněných šancích, ale i dobrých obranných zákroků a spolupráci v útoku jsme zvítězili 58:68.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 20, Fiala 19 a Maleček 11 bodů