Během uplynulého víkendu odehrálo družstvo U15 svá poslední domácí utkání v letošním ročníku žákovské ligy. V sobotní utkání se střetli s týmem NH Ostrava a v neděli přivítali tým z Nového Jičína. Sobotní utkání s Ostravou se neslo v podobném duchu, jako předchozí duel v Ostravě. Hned od začátku jsme se snažili důsledně pracovat v obraně a vytvářet co nejjednodušší situace v útoku. Dařilo se nám využívat výškové převahy. První čtvrtina byla ve znamení velice dobrého nástupu do utkání. Zvítězili jsme v ní 35:4. Od druhé části jsme mohli pravidelně střídat, tak aby si zahrálo co nejvíce hráčů. Přesto jsme soupeři dále odskakovali. Poločasové skóre bylo 76:18. Po poločasové pauze jsme tak mohli vyzkoušet některé nové nacvičované věci, což bylo jistě ku prospěchu. Dále byl navyšován i náskok, když po třetí části se skóre zastavilo na 112:26. Poslední část byla o pravidelném střídání a dohrání utkání bez zranění. Konečný výsledek utkání 143:36.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 36, Fiala a Kubec 20 a Kučera 16 bodů

V neděli nás čekal o něco složitější zápas. Přestože jsme v Novém Jičíně vyhráli, nebyl v tomto utkání domácí celek v zcela kompletní sestavě. Snažili jsme se proto nic nepodcenit začít hned od počátku. Nástup do utkání se nám podařil, když po 3 minutách to bylo 10:0. Pak jsme ovšem trochu ubrali a v obraně jsme dostávali snadné koše po špatně přebraných clonách, nebo z rychlého protiútoku. Přesto jsme v první čtvrtině zvítězili 24:16. Druhá jsme se vrátili k původnímu stylu hry, což přineslo opět zvyšování bodového rozdílu mezi oběma týmy. V poločase byl stav utkání 52:34. Po poločase bylo znát, že soupeři po sobotní utkání docházejí síly, ve třetí čtvrtině se nám povedlo vytvořit 18 bodovou šňůru a odskočit tak na rozdíl 36 bodů, po té došlo k prostřídání a soupeř upravil stav třetí části na 72:43. Poslední část už se dohrávala za pravidelného střídání. Konečné skóre 97:55.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 25, Fiala 19 a Kučera 15 bodů