V sobotu a v neděli odehrálo družstvo žáků U15 svá poslední utkání letošního ročníku žákovské ligy. Sobotní utkání jsme odehráli v Jindřichově Hradci, nedělní pak v Jihlavě.
Utkání s Jindřichovým Hradcem jsou vždy poznamenána obrovským množstvím faulů, které soupeř produkuje. Tento fakt rozhoduje o úspěchu, nebo neúspěchu hry tohoto družstva, protože záleží na tom, zda soupeř je schopen proměňovat i přes velice tvrdou hru. Našim hráčům se v sobotním utkání vydařil hned vstup do utkání, když jsme vedli poměrem 2:10. Pak se ovšem přestalo dařit střelecky, v první části jsme neproměnili nejméně dalších dvacet bodů, i přesto jsme první část vyhráli 16:23. Druhá čtvrtina pokračovala v obdobném duchu, měli jsme problémy s útočným doskokem a opět s proměňováním vyložených šancí. Poločasové skóre i tak vyznělo v náš prospěch 26:45. Vstup do druhého poločasu byl vynikající, soupeři jsme za prvních 5 minut třetí části nedovolili vůbec nic. Tento úsek jsme vyhráli 22:0. Pak už jsme pravidelně střídali a po zbytek zápasu udržovali rozdíl na 30 bodech. Konečný stav 61:94.

Nejlepší střelci zápasu: Švojgr 30, Fiala 18 a Vokurka 10 bodů

V nedělním utkání nás čekal tým BC Vysočina. Toto utkání bylo zpočátku velice vyrovnané, náš tým ani soupeřův nezačal špatně. Hrál se rychlý a technický basketbal. Pro hráče i diváky velice atraktivní. Přesto naši hráči dokázali v závěru čtvrtky odskočit na rozdíl 35:16. V druhé části jsme pokračovali rychlé kombinační hře, která na soupeře platila, rovněž jsme začali pravidelně střídat a rozkládat zátěž na více hráčů, což se projevilo především v závěru tohoto utkání. Poločasové skóre bylo 29:59. V druhém poločase se pravidelně střídalo na obou stranách a utkání se víceméně dohrávalo. Po třetí čtvrtině byl stav 46:81. Konečný výsledkem tohoto utkání bylo skóre 57:108.

Nejlepší střelci zápasu: Fiala 31, Švojgr 24, Kučera 15 a Vebr 11 bodů